Найти:

Після того як на початку десятих років на кредитно-фінансовий ринок вийшли мікрофінансові організації (МФО), оформити кредит стало справою 10 хвилин. Кредити в МФО стали надзвичайно популярними серед простого населення, оскільки відповідали запитам більшості клієнтів, яким треба було взяти невелику суму на короткий термін.

Умови кредитування у МФО

Для того, щоб оформити кредит у МФО, необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код. Якщо кредит оформляється в режимі онлайн, знадобиться банківська картка, оформлена на позичальника, мобільний телефон із номером українського оператора та адресу електронної пошти. Перший мікрокредит багато МФО видають під 0,01%, але подальші кредити вже оформляються під 1-2% на день. Максимальний розмір кредиту МФО зазвичай обмежений 10-20 000 грн, термін кредитування — до 30 днів. Деякі МФО, які оформляють перший кредит під 0,01%, обмежують розмір першого кредиту 3-5 тисячами гривень.

Останнім часом стали з’являтися МФО з розширеним діапазоном кредитування. У таких організаціях можна оформити кредит до 100 тисяч гривень терміном до 1 року. При цьому відсоткова ставка в таких МФО менша, ніж у традиційних мікрофінансових організаціях, але вища, ніж у банках.

Як оформити кредит у МФО

Найпростіше оформити кредит у МФО, завітавши до найближчого відділення організації, де фахівці допоможуть підібрати кредит та оформити всі документи. Клієнт може за власним бажанням отримати кредитні гроші або на картку, або готівкою.

Проте, більшої популярності користується віддалене кредитування, коли мікрокредит оформляється через сайт організації. Такий варіант має низку переваг. По-перше, такий кредит можна оформити у будь-який зручний для клієнта час, незалежно від часу доби та дня тижня. По-друге, такий кредит оформляється швидше, немає потреби шукати офіс організації та відвідувати його.

Все, що потрібно для оформлення мікрокредиту в режимі он-лайн – це доступ до Інтернету. Кредит можна оформити через смартфон, завітавши на сайт МФО. Для цього треба буде пройти стандартну процедуру реєстрації, під час якої вказати персональні дані. До цього моменту слід поставитися дуже відповідально та уважно, оскільки допущені помилки стануть причиною відмови у кредитуванні.

На другому етапі клієнт прив’язує свою банківську картку, випущену українським банком, до свого облікового запису, до якого він отримає доступ після завершення процедури реєстрації. Коли всі технічні моменти виконані, позичальник подає заявку на мікрокредит, де вказує суму кредиту та його терміни.

Вся інформація, надана позичальником, проходить перевірку системою скорингу. Тому мікрокредит можна оформляти будь-коли. Якщо параметри кредиту вписуються в допуски, на які настроєно систему, заявка отримує схвалення. Клієнту залишається підписати електронний кредитний договір, після чого гроші будуть зараховані на його банківську картку. Більше ніяких додаткових дій від позичальника не потрібно. Раніше зареєстровані позичальники повторні кредити можуть оформлювати протягом 10-15 хвилин.